Aktualności

Medcom laureatem tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł”

Międzynarodowy zasięg autorskich rozwiązań oraz ponad 30 lat aktywności na rynku nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych dla przemysłu i transportu zostały docenione. Firma Medcom otrzymała tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawany przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Uroczystość przyznania tytułów odbyła się 27 lutego 2019 roku podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Firma Medcom została wyróżniona za skuteczną ekspansję na rynku globalnym oraz innowacyjne podejście w projektowaniu oraz produkcji urządzeń energoelektronicznych dla pojazdów elektrycznych oraz instalacji przemysłowych i energetycznych. Tytuł odebrał Marek Niewiadomski, prezes Medcom. Nagrodę wręczyła Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
 
Ponad 30 krajów w zasięgu Medcom oraz innowacyjna technologia SiC
Większość pojazdów szynowych wyprodukowanych lub zmodernizowanych w Polsce w ostatniej dekadzie wyposażona jest w urządzenia Medcom. Dostarczamy produkty do ponad 30 krajów, a eksport generuje około 30 proc. obrotów firmy. Największymi rynkami zagranicznymi są Brazylia, Turcja, Chiny i Stany Zjednoczone. Z naszych rozwiązań korzystają na co dzień główni producenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.
Redakcja wyróżniła naszą firmę także za konsekwetnie rozwijaną i doskonaloną ofertę urządzeń wyprodukowanych w nowoczesnej technologii węglika krzemu (SiC). Medcom należy obecnie do nielicznych firm na świecie, specjalizujących się w rozwiązaniach bazujących na technologii SiC, która pozwala tworzyć lżejsze i mniejsze urządzenia energoelektroniczne osiągające wyższą sprawność energetyczną.
 
Medcom w debacie o ekspansji zagranicznej polskich firm
Forum Zmieniamy Polski Przemysł to jedna z ważniejszych debat o zachodzących zmianach w polskiej gospodarce oraz perspektywach jej rozwoju. W gronie debatujących wystąpił wiceprezes firmy Medcom, Piotr Wroński, który podczas panelu dyskusyjnego „Polskie firmy na zagranicznych rynkach” rozmawiał m.in. na temat priorytetowych i obiecujących kierunków ekspansji polskich firm, budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych oraz skutecznego minimalizowania ryzyka związanego z obecnością na obcych rynkach.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.