Aktualności

Medcom na Innotrans 2022

W roku 2050 Unia Europejska ma być neutralna klimatycznie, a transport publiczny zasilać będzie czysta, zielona energia ze źródeł odnawialnych i wodór. Zgodnie z celami przyjętymi przez Unię Europejską w strategii klimatycznej, już do 2030 roku 100 miast powinno osiągnąć neutralność klimatyczną, podwoi się liczba kolejowych przewozów ekspresowych, a wszystkie planowane podróże zbiorowe o zasięgu do 500 kilometrów będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Na drodze do neutralności klimatycznej

Zielona transformacja transportu publicznego to przede wszystkim wyzwanie cywilizacyjne i walka o przyszłość naszej planety. Ale ma również wymiar praktyczny – nowy transport publiczny w Europie ma być odporny na przyszłe kryzysy i bardziej przystępny dla podróżnych.

W ślad za tymi przeobrażeniami potrzebujemy nowych źródeł czystej energii, a równocześnie technologii, dzięki którym pojazdy funkcjonujące w transporcie publicznym będą jeszcze tańsze w codziennej eksploatacji. Medcom od 35 lat rozwija technologie redukujące straty energii i optymalizujące jej zużycie. Systemy napędowe naszej produkcji, w połączeniu z systemem rekuperacji pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne pojazdów nawet o 30%.

W trakcie tegorocznej edycji targów Innotrans zaprezentujemy całą gamę nowych energooszczędnych rozwiązań dla wszystkich typów pojazdów szynowych, autobusów elektrycznych i pojazdów wodorowych. W tym m.in. systemy napędowe, przetwornice statyczne, systemy rekuperacji i magazynowania energii, ładowarki i zasilacze buforowe. W zdecydowanej większości będzie to energoelektronika w technologii węglika krzemu (SiC).

Więcej szczegółowych informacji dotyczących naszego udziału w targach Innotrans 2022, już wkrótce.

Medcom na Innotrans 2022

20-23.09.2022

Messegelände Berlin

Hala 17/255

Bilety wstępu

W sprawie bezpłatnych biletów na targi prosimy o kontakt mailowy: info@medcom.com.pl.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.