Aktualności

Medcom nagrodzony na targach TRAKO 2021

We wrześniu odbyła się 14. edycja Międzynarodowych Targów TRAKO 2021. Medcom ponownie został nagrodzony w prestiżowych konkursach za innowacyjne urządzenia energoelektroniczne. Tym razem wyróżnione zostały rozwiązania przeznaczone dla lokomotyw, wagonów pasażerskich oraz tramwajów.

Praca całej załogi doceniona w Gdańsku

Pierwszy dzień targów zakończyła Gala TRAKO 2021. W trakcie wydarzenia, które skupiło całą branże kolejową, przedstawiciele firmy odebrali dwie nagrody i wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wykorzystywania nowych technologii. Oto efekty wspólnej pracy całej załogi Medcomu:

  • Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za zasilacz buforowy serii ZB110DC100 w technologii węglika krzemu (SiC) z chłodzeniem naturalnym do lokomotyw i wagonów pasażerskich.
  • Nagroda im. Jana Podoskiego – w kategorii „Części, podzespoły i wyposażenie taboru” za zintegrowany zestaw falownik-przetwornica-układ odzysku energii w technologii węglika krzemu dla tramwajów.
  • Wyróżnienie im. prof. Czesława Jaworskiego za najnowszej generacji system napędowy i zasilania do pojazdów EZT.

Ekspozycja taborowa z 5 projektami Medcomu

W ramach ekspozycji taborowej TRAKO zaprezentowano 5 pojazdów, w których wykorzystano rozwiązania Medcom. To m.in. elektryczna lokomotywa wielosystemowa Dragon 2 Newagu z energooszczędnymi przetwornicami SiC, jak również Hybrydowy Impuls 2 z układem napędowym, zmodernizowany zespół trakcyjny ED74 dla PKP Intercity z asynchronicznym napędem, a także nowa platforma pojazdów szynowych PLUS firmy FPS (H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o). z nowoczesnym układem napędowym i zasilającym oraz sterownikiem przeciwpoślizgu.

Spotkanie branży po dwóch latach

Kolejne dni targów upłynęły na rozmowach z kontrahentami, partnerami biznesowymi, ale także mediami. W studio Rzeczpospolitej przedstawiciele Medcom mówili między innymi o konieczności wprowadzenia do kontraktów reguł indeksacji cen, mogących ochronić firmy w niepewnych czasach pandemii, w których ceny surowców rosną, a komponentów brakuje. 
https://logistyka.rp.pl/szynowy/art18975641-rosnie-sprzedaz-taboru-ale-indeksacja-cen-pomoze-branzy


Z kolei w wywiadzie dla Rynku Kolejowego wyjaśniali, od czego zależy sukces producentów i w jakim stopniu Medcom może pomóc w wykorzystaniu szansy, jaką daje nowy budżet unijny i pomocowe programy odbudowy. 
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/medcom-ekologia-napedza-rozwoj-technologii-104509.html   

Natomiast w Polsat News opowiadaliśmy o istocie działalności Medcomu i specyfice naszych rozwiązań, ale także o sukcesach polskich producentów.

Na portalu Logistyka RP można również zobaczyć relacje z targów.


Własny materiał przygotował także organizator targów.


Serdecznie polecamy wszystkie artykuły i materiały filmowe!
Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.