Aktualności

Młodzi i zdolni w Medcom – pierwsza edycja praktyk za nami

Wykorzystywanie wiedzy teoretycznej w praktyce często stanowi spore wyzwanie. W związku z tym, w październiku oraz listopadzie br. w siedzibie Medcom, odbyły się praktyki dla uczniów szkół zawodowych i technicznych, którzy z powodzeniem wsparli naszych specjalistów w składaniu zaawansowanych urządzeń elektronicznych oraz zdobyli cenne doświadczenie zawodowe.

Aktualnie Medcom współpracuje z dwiema warszawskimi placówkami edukacyjnymi - Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. gen. Zajączka 7 – w ramach obowiązkowych, miesięcznych praktyk zawodowych. Zajęcia mają na celu przygotowanie do zawodów technik elektryk, elektronik oraz mechatronik.

Praktyczny czas w Medcomie

W październiku br. praktyki w Medcom odbyli uczniowie ZS36 w Warszawie. W pierwszym etapie, którego celem było poznanie specyfiki działania i organizacji pracy firmy (w szczególności działu produkcji), wszyscy praktykanci zostali zaproszeni na wizytę do siedziby Medcomu, podczas której mogli zobaczyć, jak wygląda pełny proces konstrukcji i montażu urządzeń energoelektronicznych.

Następnie w trakcie trzydziestodniowego szkolenia praktycznego, przygotowującego do zawodu, uczniowie poznawali dokumentacje techniczne różnych urządzeń i wykonywali proste czynności montażowe. Każdy prowadził dziennik praktyk, w którym wprowadzane były wszystkie realizowane zadania, co stanowiło jeden z dwóch aspektów ważnych w ocenie końcowej. Drugim z nich była gotowość do nauki oraz proaktywna postawa.

- Uruchomienie tego rodzaju praktyk jest nowością w naszej firmie. O ile na początku podchodziliśmy ostrożnie do tej inicjatywy, to już po pierwszych kilku dniach wiedzieliśmy, że była to dobra decyzja. Młodzi i zaangażowani ludzie z zapleczem merytorycznym okazali się wsparciem dla naszych techników-montażystów, a przełożeni brygadziści sami pytają o to, czy pojawią się kolejne grupy praktykantów - mówi Dorota Megger, Medcom.

Już w grudniu odbędą się przygotowania do kolejnych praktyk. Tym razem pojawią się u nas uczniowie z ZSEiL w Warszawie.  Docelowo praktyki zostały zaplanowane na pierwszy oraz drugi kwartał 2019 roku.

- Chcemy wspomagać szkoły średnie o profilu technicznym w zawodowym kształceniu uczniów. Zależy nam na tym, aby uczniowie rzeczywiście wynieśli korzyść z czasu spędzonego w Medcomie. Aktualnie współpracujemy z dwiema szkołami. Jest to dla nas bardzo ważna inicjatywa i z pewnością będziemy ją rozwijać – dodaje Paweł Choduń, Medcom.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.