Aktualności

Napęd trolejbusowy i ładowarka do eBusów od Medcomu nagrodzone na TRANSEXPO 2018

W dniach 23-25 października br. odbyła się XIV edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. W wydarzeniu wzięli udział główni producenci rozwiązań dla transportu zbiorowego, którzy mogli przedstawić swoje oferty dla samorządów, operatorów komunikacji miejskiej i dostawców eBusów.

Dla Medcomu była to okazja do zaprezentowania rozwiązań przeznaczonych dla autobusów elektrycznych. Na naszym stoisku można było zobaczyć m.in. mobilne i stacjonarne ładowarki z serii EBC wykonane z użyciem nowoczesnej technologii węglika krzemu (SiC). Szczególną uwagę zwróciła stacjonarna ładowarka autobusowa EBC-100S, która otrzymała medal w kategorii "Infrastruktura techniczna”. W Kielcach zaprezentowaliśmy również dwa napędy do eBusów, w tym napęd FT-160-600 SiC / PSM-42 SiC w całości wykonany w technologii węglika krzemu.

– Technologia węglika krzemu to przyszłość transportu publicznego. Zastępowanie wysłużonego taboru, nowymi bardziej przyjaznymi środowisku pojazdami elektrycznymi, to jeden z kluczowych elementów budowy zrównoważonego transportu. Technologia SiC pozwala w jeszcze większym stopniu optymalizować zużycie energii i wprowadzać na rynek pojazdy nowej generacji – bardziej ekologiczne, niezawodne i jeszcze tańsze w codziennej eksploatacji. Pierwsze realizacje tego typu już za nami i mamy nadzieję, że za przykładem Jaworzna, Krakowa czy Rzeszowa będą podążać kolejne miasta i lokalne samorządy – mówi Paweł Choduń, Medcom.

Oprócz standardowej oferty przeznaczonej do autobusów przedstawiliśmy również autorskie rozwiązania do trolejbusów i tramwajów, w tym m.in. wyróżniony przez jury system napędowy do trolejbusów zintegrowany z pokładową ładowarką baterii trakcyjnych oraz układ odzysku i magazynowania energii serii E-recycler, który z powodzeniem stosowany jest już w kilku polskich miastach, m. in. w tramwajach w Warszawie i Gdańsku, a także w trolejbusach Gdyni.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.