Aktualności

Stacje ładowania Medcom dla poznańskich E-busów

Medcom dostarczy dwadzieścia pięć elektrycznych stacji ładowania do autobusów elektrycznych dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Nowe ładowarki zostaną zainstalowane na dworcu Os. Sobieskiego, Garbarach, Górczynie oraz w zajezdni na Kaczej. To kolejna realizacja Medcomu dla poznańskiego transportu publicznego, który już od dawna zdecydowanie inwestuje w elektromobilność oraz nowoczesne technologie.

 

Obecnie po stolicy wielkopolski porusza się ponad 20 autobusów elektrycznych, jednak zgodnie z zapowiedziami, flota elektryczna poznańskiego transportu miejskiego będzie stale powiększana. W ramach projektu „Elektryfikacja wybranych linii autobusowych w Poznaniu” przedsiębiorstwo MPK Poznań zamówiło kolejnych 37 autobusów elektrycznych produkcji Solaris, które będą wyposażone w rozwiązania Medcomu. Firma dostarczy nowoczesne napędy wykonane w innowacyjnej technologii węglika krzemu (SiC), która zdecydowanie poprawia sprawność urządzeń i ogranicza straty energii w przetwornikach, ostatecznie zmniejszając koszty eksploatacji pojazdów.

 

Elektryczne stacje ładowania Medcom dla Poznania

W ramach kontraktu Medcom dostarczy cztery dwustanowiskowe, pantografowe stacje ładowania o mocy 2x270 kW, osiemnaście urządzeń stacjonarnych o mocy 2x45kW, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz trzy mobilne stacje ładowania. Oprócz zaprojektowania i produkcji ładowarek do E-busów Medcom będzie odpowiedzialny za wykonanie kompletniej infrastruktury zasilającej, m.in. uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji lokalizacyjnych, opracowanie projektu zasilania, uzyskanie pozwoleń budowlanych oraz stworzenie przyłączy energetycznych.

- W ostatnich latach dostarczyliśmy przetwornice i układy napędowe do poznańskich tramwajów oraz autobusów elektrycznych. Ostatnim przykładem jest wyprodukowanie przez nas energoelektroniki w technologii węglika krzemu SiC do pięćdziesięciu nowoczesnych tramwajów Moderus Gamma, które już z powodzeniem wykorzystywane są w ruchu pasażerskim. Tym razem zapewnimy kompleksową infrastrukturę ładowania do poznańskich autobusów elektrycznych, które zgodnie z planami miasta będą miały coraz większy udział we flocie miejskich pojazdów – mówi Grzegorz Grzegrzółka, Dyrektor ds. energetyki, Medcom.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.