Aktualności

Wyprodukowaliśmy 1000 napęd do elektrycznych autobusów

Mamy to! Niespełna trzy lata temu mieliśmy na swoim koncie 150 takich realizacji. W tym roku wyprodukowaliśmy tysięczny nowoczesny napęd do autobusu elektrycznego. To kolejny ważny krok w realizacji strategii firmy, ukierunkowanej na rozwój elektrycznego i bezemisyjnego transportu miejskiego.

Technologia, za którą stoją ludzie

Wspólny sukces warto świętować. Z tej okazji odbyło się spotkanie ze wszystkimi pracownikami, którzy na różnych poziomach byli zaangażowani w projekt.  Ich nazwiska znalazły się na pamiątkowej tabliczce umieszczonej w 1000 napędzie.

Od prototypu po seryjną produkcję w nowoczesnej technologii

Prace nad własnym systemem napędowym do e-busów rozpoczęliśmy w 2013 roku, bazując na doświadczeniach w produkcji napędów do innych typów pojazdów elektrycznych i przy wykorzystaniu tradycyjnych i sprawdzonych technologii.  Po kilku latach rozwoju, rynek autobusów elektrycznych stał się dla firmy jednym z najważniejszych kierunków. Aktualnie elektrobusy oraz trolejbusy wyposażone w rozwiązania Medcom poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także wielu krajach europejskich oraz w Turcji i Indiach.

Dzisiaj większość produkowanych przez firmę napędów to rozwiązania powstałe w innowacyjnej technologii SiC. Układ napędowy wykorzystujący węglik krzemu, to przełom w rozwiązaniach dla elektrycznego taboru miejskiego. Związane jest to głównie z wysokim poziomem energooszczędności tego rodzaju urządzeń - zastosowanie węglika krzemu w napędzie elektrycznym umożliwia znaczne ograniczenie strat energii oraz zmniejszenie jej zużycia nawet o 13%, w porównaniu do dotychczas stosowanych technologii.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.