Aktualności

Zapraszamy do nas na TRAKO!

We wtorek 21 września br. staruje kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Zapraszamy Państwa na nasze stoisko (nr. B25) oraz na ekspozycję taboru kolejowego, na której pojawi się aż sześć pojazdów wykorzystujących nasze systemy.

W Gdańsku zaprezentujemy kilka najnowszych rozwiązań wspierających rozwój bezemisyjnego i energooszczednego transportu publicznego, w tym nowej generacji energoelektronikę do lokomotyw, wagonów pasażerskich, a także elektrycznych zespołów trakcyjnych i tramwajów.

Na naszej ekspozycji pojawią się m.in.:

  • Zasilacz buforowy do lokomotyw i wagonów pasażerskich w technologii SiC. Niewielkie, bardzo kompaktowe i lekkie urządzenie, chłodzone poprzez naturalną konwekcję powietrza i niezawodne w bardzo szerokim zakresie temperatur.
  • Nowoczesny system napędowy i zasilania do elektrycznych zespołów trakcyjnych. Składający się z falowników trakcyjnych i przetwornic statycznych układ gwarantuje nie tylko wysoką sprawność i niskie zużycie energii, ale także bardzo wydajne hamowanie rekuperacyjne. A przy tym jest bardzo łatwy w serwisowaniu i niedrogi w eksploatacji.
  • Najnowszy system napędowy i zasilania do tramwajów w pełnej technologii SiC. Kolejny zintegrowany zestaw w naszej ofercie, złożony z falowników trakcyjnych, przetwornicy statycznej oraz układu odzysku energii. Dzięki zastosowaniu technologii węglika krzemu urządzenie osiąga ekstremalnie wysoką sprawność przy bardzo niskim zużyciu energii oraz obniżonym poziomie hałasu.

 

Sześć pojazdów z naszymi rozwiązaniami na ekspozycji TRAKO

Wszystkich naszych gości zapraszamy również na ekspozycję taboru i maszyn kolejowych TRAKO, gdzie zaprezentowanych zostanie aż 6 pojazdów korzystających z naszych rozwiązań:

  • Elektryczna lokomotywa wielosystemowa E6MST Dragon 2 firmy Newag z zestawem dwóch przetwornic w technologii SiC, o sprawności energetycznej sięgającej 96%, wysokiej stabilności napięcia oraz wszechstronnym zastosowaniu. Urządzenia te zostały przez nas przystosowane do różnych źródeł zasilania, w tym z silnika spalinowego, jak i generatora. Znacząco zredukowaliśmy ich masę oraz rozmiar, dzięki czemu w pojazdach znajduje się więcej wolnej przestrzeni na pozostałe wyposażenie. W lokomotywie znalazły się również inne rozwiązania naszej produkcji – zasilacz buforowy oraz sterownik przeciwpoślizgu.
  • Hybrydowy Zespół Trakcyjny 36WEh firmy Newag. Wyposażony przez Medcom w układ napędowy, który oszczędza energię podczas jazdy i odzyskuje ją w trakcie hamowania, a także w sterownik przeciwpoślizgu, system sterowania TCMS, rozdzielnie NN, zasilacz buforowy i prostownik.
  • Nowa platforma pojazdów szynowych PLUS od FPS, wyposażona przez naszą firmęin. w napęd, sterownik przeciwpoślizgu oraz zasilacz buforowy o wysokiej odporności na zakłócenia sieciowe i znacznie zmniejszonej wadze, który dostosowany został do współpracy z nowoczesnymi systemami zdalnego monitoringu i sterowania.
  • Zmodernizowany zespół trakcyjny ED74 firmy PKP Intercity z
    asynchronicznym napędem zapewniającym wysoki komfort jazdy, dynamikę rozruchu i hamowania oraz niższe koszty eksploatacji. W pojeździe zastosowano także kilka innych naszych produktów - system sterowania TCMS, rozdzielnię wysokiego napięcia, układ chłodzenia i zasilacz buforowy.
  • Wystawiany przez PKP IC Wagon pasażerski „Combo” typu 111A-30, z przetwornicą naszej produkcji.


Do zobaczenia.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.