Aktualności

Coraz więcej kontraktów tramwajowych i kolejowych MEDCOM

MEDCOM realizuje w tym momencie kilkanaście zagranicznych kontraktów kolejowych i tramwajowych, m.in. dla takich firm jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producentów taboru działających na rynkach lokalnych lub regionalnych.

Meksyk, Stany Zjednoczone i Japonia

W przetwornice MEDCOM wyposażone zostaną m.in. wagony metra w Mexico City produkowane przez CAF (pierwsze urządzenia zostały już dostarczone) oraz nowe tramwaje Siemens USA w Seattle i San Diego. Dla firmy Siemens USA MEDCOM produkuje także pokładowe zasobniki energii do tramwajów w Charlotte. Japońska firma Toyo Electric zdecydowała się natomiast wykorzystać najnowsze przetwornice MEDCOM w technologii SiC w pojazdach szynowych, wykorzystywanych do oczyszczania torowiska tramwajowego w Sapporo.

Tunezja i Turcja

W ramach współpracy z Hyundai Rotem rozwiązania MEDCOM trafią do Tunezji oraz Turcji. Kontrakt tunezyjski to dostawy kompletnych zestawów napędowych do 28 nowoczesnych ezt-ów, a turecki przetwornic statycznych do nowych pojazdów metra w Stambule.

W trakcie realizacji jest także kontrakt na dostawy przetwornic statycznych do tramwajów w Aleksandrii.

Norwegia i Wielka Brytania

W przetwornice statyczne MEDCOM wyposażone będą też szybkie składy zespolone produkowane dla norweskiego przewoźnika Flytoget, a w przetwornice zasilania pomocniczego wagony sypialne wykorzystywane na trasach Londyn-Szkocja przez brytyjskiego przewoźnika Serco Caledonian Sleeper. Oba kontrakty MEDCOM realizuje we współpracy z hiszpańskim koncernem CAF, a dostawy do Wielkiej Brytanii są już na ukończeniu.

−Ekspansję międzynarodową rozpoczęliśmy kilkanaście lat temu od dostaw przetwornic do Norwegii oraz na Węgry i Ukrainę. Dzisiaj jedną trzecią naszych obrotów generuje eksport, a nasze produkty trafiają do 38 krajów, na sześć kontynentów. Współpracujemy z ponad 40 klientami z branży kolejowej z Europy, Azji i obu Ameryk, a większość naszych międzynarodowych realizacji to zlecenia niezwykle wymagające. Dostarczamy produkty, które mogą być eksploatowane nawet w bardzo wymagających warunkach pracy − na Syberii, w pobliżu koła podbiegunowego, równikowej strefie klimatycznej panującej w São Paulo czy stolicy Etiopii Addis Abeba – mówi Joanna Nichthauser, MEDCOM.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.