Aktualności

Medcom doceniony przez Siemens Mobility

W trakcie tegorocznych targów InnoTrans, Siemens Mobility nagrodził dostawców, którzy w największym stopniu przyczynili się do rozwoju i sukcesów firmy. Medcom został doceniony w niezwykle ważnej dla nas kategorii – „Technologia i Innowacje”. Medcom współpracuje z Siemens Mobility od wielu lat, dostarczając m.in. przetwornice do tramwajów oferowanych na rynku północnoamerykańskim – do Calgary, San Diego, Seattle i Orange County.

Tym razem zarząd Siemens Mobility docenił przede wszystkim doskonałą współpracę przy dwóch projektach: OESS – pokładowym systemie zasilania bateryjnego do tramwajów oraz EEB - serii systemów zasilania do wagonów pasażerskich.

Pokładowy system zasilania bateryjnego

Opracowany przez Medcom system OESS (Onboard Energy Storage System) sprawia, że tramwaj S700 dla Charlotte stał się pojazdem hybrydowym, a część trasy pokonuje bez zasilania z sieci trakcyjnej. Zaprojektowany przez nas system jest rozwinięciem prototypowego rozwiązania, które wcześniej było testowane w San Diego. Rozwiązanie zastosowane w Charlotte jest eksploatowane już od ponad roku i z powodzeniem spełnia wyśrubowane wymagania klienta końcowego. Wręczając nagrodę, Rainer Straub, Chief Purchasing Officer w Siemens Mobility powiedział: „Sukces tego systemu pozwolił Siemens Mobility wysunąć się na pozycję lidera w bateryjnych lekkich pojazdach szynowych”

System zasilania do wagonów pasażerskich

Na gali Siemens Mobility Supplier Award doceniono także inny produkt naszej firmy: system zasilania dla platformy wagonów pasażerskich. Urządzenie EEB – Electric Equipment Box, zasila wagony pasażerskie oraz ładuje baterie zasilania awaryjnego. Wagony wyposażone w to rozwiązanie są eksploatowane w Kanadzie i w USA. Przedstawiciel Siemens Mobility podkreślił, że „rozwiązanie EEB stało się częścią platformy pozwalając na redukcję masy o 600 kg i skrócenie czasów dostawy do klientów o 3 miesiące”

Reiner Straub docenił również długotrwałe osiągnięcia techniczne Medcomu oraz podejście zorientowane na rozwiązywanie problemów oraz proaktywną współpracę.

- Dziękujemy za wyróżnienie, bo jest ono dla nas potwierdzeniem, że indywidualne podejście do potrzeb klienta w połączeniu z siłą naszej technologii oraz wiedzą inżynierską, to najlepszy przepis na sukces. Nagroda jest oczywiście ogromną przyjemnością dla każdego dostawcy. Nam jednak największą satysfakcję zawsze sprawia zakończenie sukcesem kolejnych wymagających technicznie projektów. Współpracując z takim Partnerem jak Siemens Mobility jesteśmy konfrontowani z wyzwaniami technicznymi, które w wielu przypadkach są innowacjami na skalę globalną. Cieszę się, że współpraca pomiędzy naszymi inżynierami i project managerami przynosi tak doskonałe rezultaty – powiedział Piotr Wroński, wiceprezes Medcomu, który odebrał nagrodę

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.