Aktualności

Medcom dostarczył nowoczesne ładowarki z odwróconym pantografem do autobusów w łotewskiej Windawie

Medcom zaprojektował, wyprodukował i zamontował 3 ładowarki pantografowe z odwróconym pantografem do miasta Windawa na Łotwie. Zadaniem urządzeń, z których każde ma moc 150 kW, będzie ładowanie minibusów elektrycznych.

W ramach realizacji zamówienia Medcom dostarczył moduły komunikacyjne od strony ładowarki oraz pojazdu, które są zgodne z europejskim standardem ISO-15118. Warszawska spółka odpowiadała też za montaż ładowarek. Dwie stacje szybkiego ładowania autobusów elektrycznych (ładowanie trwa ok 10 minut) znalazły się na krańcówkach, a trzecia – stacja powolnego lub nocnego ładowania (obejmująca 14 punktów ładowania) – w zajezdni. Każda ładowarka wyposażona jest w odwrócony pantograf, a w razie jego uszkodzenia istnieje możliwość ładowania pojazdu za pomocą przewodu CCS Combo 2.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom koszty eksploatacji wprowadzonych autobusów elektrycznych i infrastruktury są znacznie niższe niż koszty eksploatacji analogowych autobusów spalinowych. Dostarczone przez Medcom ładowarki wyróżniają się też bardzo cichą pracą, a ich wysoka jakość i niezawodność sprawiają, że producent był w stanie udzielić na nie bardzo długiej, bo aż siedmioletniej gwarancji.

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.