Aktualności

Medcom na targach InnoTrans 2022

W 2050 roku Unia Europejska ma być neutralna klimatycznie, a transport publiczny będzie zasilany czystą, zieloną energią ze źródeł odnawialnych i wodorem.
Zgodnie z celami przyjętymi przez Unię Europejską w strategii klimatycznej, do 2030 roku 100 miast powinno osiągnąć neutralność klimatyczną, podwoić liczbę kolejowych usług ekspresowych, a wszystkie rozkładowe podróże zbiorowe do 500 kilometrów będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla emisje dwutlenku węgla.

W drodze do neutralności klimatycznej

Zielona transformacja transportu publicznego to przede wszystkim wyzwanie cywilizacyjne i walka o przyszłość naszej planety. Ale ma to też wymiar praktyczny – nowy transport publiczny w Europie ma być odporny na przyszłe kryzysy i bardziej dostępny dla podróżnych.

Po tych przemianach potrzebujemy nowych źródeł czystej energii, a jednocześnie technologii, które sprawią, że pojazdy poruszające się w komunikacji miejskiej będą jeszcze tańsze w codziennym użytkowaniu. Medcom od 35 lat rozwija technologie zmniejszające straty energii i optymalizujące zużycie energii. Nasze układy napędowe w połączeniu z systemem rekuperacji pozwalają obniżyć zapotrzebowanie energetyczne pojazdów nawet o 30%.

Podczas tegorocznej edycji targów InnoTrans zaprezentowaliśmy całą gamę nowych energooszczędnych rozwiązań dla wszystkich typów pojazdów szynowych, autobusów elektrycznych i pojazdów wodorowych, w tym układy napędowe, przetwornice statyczne, systemy odzyskiwania i magazynowania energii, ładowarki i bufory zasilacze. Zdecydowana większość oparta na energoelektronice w technologii węglika krzemu (SiC).

Więcej szczegółowych informacji o naszym udziale w targach InnoTrans 2022 na stronie: medcom-innotrans.com.

Obejrzyj video z InnoTrans 2022Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.