Aktualności

Medcom nagrodzony na Energetabie

Kilkanaście tysięcy odwiedzających i 360 wystawców z kilkunastu krajów wzięło udział w tegorocznej edycji targów branży energetyki i elektrotechniki ENERGETAB w Bielsku-Białej.
Dla naszej firmy była to kolejna w tym roku okazją do popularyzacji energooszczędnych urządzeń energoelektronicznych w technologii węglika krzemu (SiC).

Prezentowany w Bielsku-Białej zasilacz buforowy z serii ZB220DC100 SiC naszej produkcji został wyróżniony Statuetką Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej (PSBE). Kapituła doceniła przede wszystkim dwa parametry będące efektem zastosowania w produkcie pełnej technologii SiC - wysoką sprawność, przekraczającą 96% oraz ponadprzeciętny czas eksploatacji urządzenia. 

Grzegorz Grzegrzółka, dyrektor ds. energetyki w Medcom, tuż po odebraniu nagrody, podkreślił, że stosowanie węglika krzemu w energetyce będzie miało znaczenie przełomowe, podobnie jak miało to miejsce w pojazdach dla transportu publicznego, w których Medcom stosuje z powodzeniem półprzewodniki SiC już od kilku lat.

W trakcie Energetabu – poza promocją rozwiązań dla energetyki i przemysłu - zaprezentowaliśmy również ładowarki do pojazdów elektrycznych, w tym m.in. dwukierunkową ładowarkę do autobusów elektrycznych z serii EBC-B-150S SiC, w standardzie Vehicle-to-Grid (V2G). Dwa tego typu produkty od końca września br. są wykorzystywane na stacji ładowania Charging Park firmy Solaris Bus & Coach w Bolechowie i jest to pierwsza tego typu instalacja w Polsce. 

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.