Aktualności

Medcom partnerem technologicznym XX. konferencji „Tabor szynowy – zakup, modernizacja i utrzymanie”

W dniach 29-31 marca odbyła się XX., jubileuszowa konferencja „Tabor szynowy – zakup, modernizacja i utrzymanie” organizowana przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Partnerem technologicznym wydarzenia była firma Medcom, którą reprezentował wiceprezes Zarządu, Piotr Wroński.

Nowe technologie w służbie ekologicznego transportu – Medcom o innowacjach i przyszłości kolei

Celem konferencji „Tabor szynowy – zakup, modernizacja i utrzymanie” jest promocja kolei jako zrównoważonego, wygodnego i bezpiecznego środka transportu. Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji, uczestnicy szczególną uwagę poświecili przyszłości polskiej kolei, a zwłaszcza inwestycjom taborowym, modernizacji oraz utrzymaniu pojazdów szynowych. Poza kryzysem gospodarczym wywołanym aktualną sytuacją geopolityczną na świecie tematykę konferencji zdominowała kwestia zwiększenia konkurencyjności kolei w stosunku do innych rodzajów transportu, którą polski rząd planuje wdrożyć do 2030 roku w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu. Istotną rolę w transformacji polskiego kolejnictwa odgrywać będą nowe technologie redukujące zapotrzebowanie energetyczne pojazdów. Temat ten w swoim przemówieniu poruszył Piotr Wroński, który podkreślił możliwości oferowanych przez firmę zasobników superkondensatorowych, które pozwalają maksymalizować odzysk energii z hamowania. Udział w konferencji był też okazją do przypomnienia o przypadającym w tym roku 35-leciu istnienia firmy Medcom, która obecnie zatrudnia 330 pracowników i jest jednym z czołowych europejskich producentów innowacyjnej energoelektroniki w technologii węglika krzemu (SiC) do pojazdów szynowych, wodorowych, hybrydowych i elektrycznych. Zastosowanie technologii SiC to nawet 2,5 miesiąca bezpłatnej eksploatacji pojazdu w roku.

Medcom już od wielu lat, w kolejnych projektach wdraża technologię węglika krzemu. Jest jednym z liderów innowacji na tym polu, dzięki czemu oferowane przez firmę urządzenia wykorzystują przewagę jaką daje nowa technologia, gwarantując znaczną poprawę sprawności i energooszczędności. Dzisiaj, po europejskich drogach i torach porusza się ponad 1000 energooszczędnych tramwajów, e-busów, trolejbusów i lokomotyw z rozwiązaniami w technologii SiC od Medcom.

Medcom z nagrodą za wspieranie transportu kolejowego

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była uroczysta gala, podczas której Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei wyróżniła swoich wieloletnich partnerów, doceniając ich wsparcie merytoryczne. Tytuł Solidnego Partnera Izby w kategorii firma otrzymał Medcom, w imieniu którego statuetkę odebrał Piotr Wroński.

W tegorocznej edycji XX. konferencji „Tabor szynowy – zakup, modernizacja i utrzymanie” udział wzięło blisko 400 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele producentów taboru kolejowego, przewoźników kolejowych oraz przedsiębiorców związanych branżą będących wieloletnimi beneficjentami programów unijnych.


Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.