Aktualności

Solaris z ładowarkami w technologii Vehicle-to-Grid (V2G) od Medcomu

Medcom wyposażył nową stację ładowania pojazdów bateryjnych Charging Park firmy Solaris Bus & Coach w dwukierunkowe ładowarki w standardzie Vehicle-to-Grid (V2G). To pierwsza tego typu instalacja uruchomiona w Polsce, ale nie pierwsza ładowarka V2G naszej firmy. Podobne projekty zrealizowaliśmy już wcześniej w Japonii.

Na otwartej pod koniec września stacji ładowana Charging Park w Bolechowie zainstalowane zostały dwie niezależne ładowarki typu plug-in o mocy 150k W (z serii z serii EBC-B-150S). Pozwalają one naładować autobus elektryczny wyposażony w baterię o pojemności 250 kWh w czasie krótszym niż dwie godziny. 

Co ważne, urządzenia zostały wyprodukowane w pełnej technologii węglika krzemu (SiC), dzięki której osiągają zdecydowanie wyższą sprawność (96%) w porównaniu do produktów wykonanych w tradycyjnej technologii krzemowej. Zaproponowane przez nas rozwiązanie ogranicza straty energii w trakcie każdego ładowania pojazdu o dodatkowe 2%, co przekłada się na znacznie niższe koszty użytkowania floty. Zastosowanie półprzewodników z węglika krzemu gwarantuje jednocześnie niższą temperaturę pracy i bardzo małe tętnienia napięcia. Z uwagi na prostą konstrukcję i modułową budowę ładowarki z serii EBC-B-150S są też bardzo łatwe w serwisowaniu. Co więcej, mogą współpracować z odnawialnymi źródłami energii i są przystosowane do podłączenia fotowoltaiki oraz magazynu energii przez dodatkowy moduł przetwornicy DC/DC. Ładowarki zainstalowane w Bolechowie będą wykorzystywane przez Solaris Bus & Coach do ładowania autobusów, ale również ich testowania. 

W październiku br., w trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach ładowarka z serii EBC-B-150S otrzymała wyróżnienie w kategorii infrastruktura techniczna. Dziękujemy. 

Więcej szczegółowych informacji na temat produktów i technologii Vehicle-to-Grid publikujemy na naszej stronie: medcom-ebc-v2g.com

Powrót

Strona korzysta z plików cookie. Kliknij na tekst by przeczytać politykę prywatności.